به مناسبت میلاد امام رضا (ع) پیاده روی اساتید و یاوران علمی دانشگاه برگزار شد (305 بازدید) تاریخ: 1402/03/10
به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام پیاده روی اساتید و یاوران علمی دانشگاه، صبح امروز (چهارشنبه) 10 خرداد1402 تا جوار تربت شهید گمنام دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام و دهه کرامت، پیاده روی اساتید و یاوران علمی از محل پارکینگ اساتید و کارکنان به سمت یادمان شهید گمنام دانشگاه همراه با زیارت امین الله و صلوات خاصه امام رضا علیه السلام برگزار شد.
کد خبر: 18/898 نظرات: 0
طرح پژوهشی برون دانشگاهی "بررسی علل بروز آسیب های اجتماعی در بین دختران در شهرستان میبد و ارائه راهکارهایی برای کاهش آن" توسط کارشناس مرکز مشاوره دانشگاه میبد، اجرا و به اتمام رسید. (181 بازدید) تاریخ: 1402/03/10
طرح پژوهشی برون دانشگاهی "بررسی علل بروز آسیب های اجتماعی در بین دختران در شهرستان میبد و ارائه راهکارهایی برای کاهش آن" توسط سمیه صفائی فیروزآبادی، کارشناس مرکز مشاوره دانشگاه میبد، اجرا و به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد
، طرح پژوهشی برون دانشگاهی "بررسی علل بروز آسیب های اجتماعی در بین دختران در شهرستان میبد و ارائه راهکارهایی برای کاهش آن" توسط سمیه صفائی فیروزآبادی، کارشناس مرکز مشاوره دانشگاه میبد، اجرا و به اتمام رسید.
این طرح پژوهشی، به سفارش اداره بهزیستی شهرستان میبد در مدت زمان شش ماه اجرا شد. نتایج این پژوهش در پنج مقوله اصلی تحت عناوین خانواده، فرد، جامعه و گروه همسالان، سازمان های حامی و حمایت گر، و رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی دسته بندی گردید. نتایج تحقیق نشان داد که خانواده به عنوان اولین و مهم ترین نهاد اجتماعی، نقش بسزایی در تربیت، پرورش و اجتماعی نمودن فرزندان با معیارها و ارزش های جمعی بر عهده دارد؛ و در صورت کژکارکردی یا کارکرد نامناسب، عواقب و پیامدهای ناگواری در انتظار فرزندان خواهد بود. عامل دوم، ویژگی های فردی است که در رو به رو شدن با مشکلات و مسائل خانوادگی و اجتماعی، تعیین کننده واکنش های شخص می باشد. عامل سوم، جامعه و گروه همسالان است که در تشدید یا کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری دارد. به نظر می رسد، در سال های اخیر دسترسی بسیار آسان نوجوانان به وسایل ارتباط جمعی و ناآشنایی با مخاطرات موجود در آن، زمینه افزایش آسیب های اجتماعی را فراهم کرده است. در نهایت، نقش سازمان های حمایتگر است که در صورت ناکارآمدی خانواده، شخصیت متزلزل فرد، فضای جامعه و تاثیرات نادرست فضای مجازی، نقش مهمی در تعدیل، بازپروری، اصلاح و باز اجتماعی شدن فرد آسیب دیده برعهده خواهد داشت.
در پایان، راه کارهایی نظیر افزایش آموزش‌های پیش از ازدواج و فرزندپروری در سطح شهرستان به صورت گسترده، آگاه‌سازی خانواده‌ها جهت برقراری روابط عاطفی درون خانواده و وقت‌گذراندن با فرزندان، تلاش در جهت افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس زنان و دختران شهرستان، برگزاری دوره های بازآموزی به صورت مستمر برای مشاوران و معلمان و مدیران مدارس، تلاش در جهت افزایش باورهای دینی در خانواده ها و جامعه و هماهنگی کلیه ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط با آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان، پیشنهاد شده است.
کد خبر: 18/163 نظرات: 0
کارگاه آموزشی "چگونه فرزندان توانمند تربیت کنیم؟"برگزار شد (269 بازدید) تاریخ: 1402/03/09
به همت مرکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی دانشگاه میبد کارگاه آموزشی " چگونه فرزندان توانمند تربیت کنیم؟" ویژه اساتید و یاوران علمی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، در ابن برنامه که به همت مرکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی دانشگاه و با استقبال کم نظیر اساتید و کارمندان برگزار شد، دکتر فاطمه شاهی صدرآبادی روانشناس، مدرس دانشگاه و درمانگر اختلالات بالینی کودکان و بزرگسالان به بیان اهمیت و جایگاه والدین در شکل گیری شخصیت سالم روانشناختی در فرزندان پرداخت.
در ابتدای جلسه سه سوال اساسی:
    فرزندپروری یعنی چه؟
   در فرزندپروری چه اتفاقی باید بیفتد؟
   و فرزندپروی با چه ابزاری امکان پذیر است؟
مطرح شد و در ادامه ارضای پنج نیاز روانشناختی امنیت،کفایت و هویت،آزادی در بیان نیازها و هیجان های سالم، خودانگیختگی و تفریح و محدوددیت های واقع بینانه و خویشتن داری به عنوان نیازهای اصلی و بنیادین هر انسانی در جهان مطرح شد . و بیان شد که والدین در هر سن و شرایطی باید مواظب ارضای این نیازهای بنیادین در فرزندان  خود باشند . چرا که بسیاری از اختلالات روانشناختی و شخصیتی که در بزرگسال بروز می کند ریشه در عدم ارضای این نیازهای اصلی در سال های اولیه کودکی دارد .
   اهمیت و جایگاه والدگری مقتدرانه به جای والدگری سهل گیرانه یا سخت گیرانه ،اهمیت شکل گیری دلبستگی ایمن در سال های اولیه کودکی و نقش و جایگاه ارتباط همدلانه والدین با یکدیگر و بافرزندان از دیگر نکات مطرح شده در این جلسه بود. گذاشتن وقت اختصاصی برای هر کدام از فرزندان، گوش دهنده فعال بودن در ارتباط با فرزندان، خاطره سازی برای فرزندان و ارتباط مبتنی بر احسان و همدلی از راهکارهای مطرح شده در این جلسه بود .
کد خبر: 18/897 نظرات: 0
کسب مقام اول کشوری جشنواره شعر بهارنارنج توسط دانشجوی دانشگاه میبد (142 بازدید) تاریخ: 1402/03/09
محمد جواد عسکری دانشجوی دکتری دانشگاه میبد در بخش " خلاقیت، تکاپو و برکت" جشنواره شعر بهارنارنج موفق به کسب مقام اول این جشنواره شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، محمد جواد عسکری دانشجوی دکتری علوم قرآن و حدیث دانشگاه میبد با حضور در بخش "خلاقیت، تکاپو و برکت" جشنواره شعر بهارنارنج که به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد موفق به کسب مقام اول این بخش از جشنواره شد.
شایان ذکر است یازدهمین جشنواره شعر بهارنارنج با موضوعات: بهار و انتظارظهور، زن، عفت، شکوفایی،خلاقيت، تكاپو، بركت و در قالب های: كلاسيك(غزل،رباعي، قصيده و…)، شعر نو، شعر بومي مازندراني و شعر طنز بمناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر برگزار شد.
کد خبر: 18/896 نظرات: 0
اعضای شورای مشورتی دانشگاه میبد معرفی شدند (460 بازدید) تاریخ: 1402/02/27
طی حکمی از سوی دکتر عباس نیک نژاد رئیس دانشگاه میبد، اعضای شورای مشورتی دانشگاه منصوب و معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، دکتر عباس نیک نژاد رئیس دانشگاه میبد، طی احکامی جداگانه دکتر علی محمد میرجلیلی، دکتر سعید دهقان خاوری، دکتر مهدی صفری، دکتر حسین عابدینی، دکتر هادی برزگر بفروئی و دکتر شهناز حجتی نجف آبادی را به مدت دوسال به عنوان اعضای شورای مشورتی دانشگاه میبد منصوب و معرفی کرد.
کد خبر: 18/885 نظرات: 0
بیانیه هیأت رئیسه دانشگاه میبد در محکومیت تحریم بسیج دانشجویی توسط اتحادیه اروپا (215 بازدید) تاریخ: 1402/03/08
در پی تحریم بسیج دانشجویی توسط اتحادیه اروپا، هیأت رئیسه دانشگاه میبدبیانیه ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، در پی تحریم بسیج دانشجویی توسط اتحادیه اروپا، هیأت رئیسه دانشگاه میبد بیانیه ای بدین شرح صادر کرد:
بسم الله الرحمن الرحیم
در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران، همواره دشمنانِ این نظام اسلامی و ملّت بزرگ ایران، از هیچ توطئه، ناجوانمردی و دشمنی برای جلوگیری از پیشرفت و ترقّی این کشور امام زمان (عج) فروگذار نکرده‌اند. بسیج دانشجویی، این نهاد بالنده و پرثمر، که دفاع از اسلام و انقلاب و پاسداری از اصول تغییرناپذیر آن، ترویج اسلام ناب محمدی(ص)، جلوگیری از نفوذ ایادی بیگانه، تلاش برای ایجاد حکومت بزرگ جهانی اسلام و ترویج تفکر بسیجی، برگرفته از مبانی انقلاب اسلامی و اندیشه حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، بخشی از عملکرد و اهداف تشکیل آن است، هوشیاری در شناخت دشمن، همراه همیشگی دانشجویان بسیجی آن بوده است. مردم بسیجی و ولایی و به‌ویژه، بسیج دانشجویی و دانشجویان بصیر، سدّی محکم در مسیر دست یابی به اهداف شوم دشمنان این مملکت اهلبیتی هستند؛ زیرا که به قول سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی، «ما ملت امام حسینیم» و محال است که تن به ذلّت دهیم. تحریم بسیج دانشجویی توسط اتحادیه اروپا، بیانگر قدرت روز افزون جمهوری اسلامی ایران و طی نمودن مسیر درست توسط بسیج دانشجویی و دانشجویان بابصیرت در مقابل ضعف و اضمحلال و زبونی دشمنان قسم خورده این مرز و بوم و اتحادیه اروپا است. هیأت رئیسه دانشگاه میبد، تحریم بسیج دانشجویی توسط اتحادیه اروپا را به شدت محکوم می‌کند و مصمّم‌تر از همیشه، پیشتیبان این شجره طیبه، مدرسه عشق، مکتب شاهدان و شهیدان خواهد ماند و «قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللّهُ بِأَيْدِيكُمْ وَ يُخْزِهِمْ وَ يَنصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَ يَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمنينَ» با آنها پيكار كنيد كه خداوند آنان را به دست شما مجازات مي‌كند و آنها را رسوا مي‌سازد و دلهای گروهي از مؤمنان را (به فتح و ظفر بر کافران) شفا مي‌بخشد.
کد خبر: 18/895 نظرات: 0
ارتقاء مرتبه علمی 4 عضو هیأت علمی دانشگاه به دانشیاری (355 بازدید) تاریخ: 1402/03/06
در هفتمین جلسه از دوره نهم هیأت ممیزه دانشگاه یزد با ارتقاء مرتبه 4 عضو هیأت علمی دانشگاه میبد به دانشیاری موافقت شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، در هفتمین جلسه از دوره نهم هیأت ممیزه دانشگاه یزد که روز چهارشنبه سوم خرداد ماه 1402 برگزار شد، چند درخواست ارتقای مرتبه بررسی شد و با درخواست دانشیاری 4 عضو هیأت علمی دانشگاه میبد موافقت شد.
دبیرخانه هیأت ممیزه دانشگاه اسامی ارتقا یافتگان را به شرح زیر اعلام کرد:
دکتر مهران فاطمی، عضو هیأت علمی گروه جغرافیا دانشگاه میبد
دکتر نصراله جعفری عضو هیأت علمی گروه حقوق دانشگاه میبد
دکتر مجید سربازیان عضو هیأت علمی گروه حقوق دانشگاه میبد
دکتر بهزاد کریمی عضو هیأت علمی گروه ایرانشناسی دانشگاه میبد
کد خبر: 18/894 نظرات: 0
بزرگترین رویداد حقوقی دانشگاه میبد برگزار شد. (587 بازدید) تاریخ: 1402/03/03
بزرگترین رویداد حقوقی و نخستین موت کورت دانشگاه میبد به همت انجمن علمی فقه و حقوق دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، بزرگترین رویداد حقوقی و نخستین موت کورت دانشگاه میبد به همت انجمن علمی فقه و حقوق دانشگاه پس از سه فاز اجرایی با حضور هیات داوران؛ دوتن از قضات با تجربه و بازنشسته، دکتر علی مزیدی و علی سعیدی و دوتن از وکلای مجرب دادگستری و اعضای هیأت علمی دانشگاه میبد، دکتر محمدرضا رحمت و دکتر محمدمهدی برغی و  دکتر علی اکبر کریمی زارچی به عنوان دبیرعلمی، در روز سه شنبه دوم خردادماه ۱۴۰۲ با استقبال دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه برگزار شد.
این مسابقه باهدف تقریب ساحت دانش و تجربه، ارزیابی سطح معلومات و دانش حقوقی دانشجویان و همچنین ارزیابی سطح علمی و فقهی و نیز بازسازی دادگاه و ایجاد آشنایی دانشجویان با فضای موجود در محاکم دادگستری و رویه های طرح دعوی و رویکرد های منتج به صدور رای برگزار شد.
در فاز اول اجرایی و مرحله ثبت نام این رویداد، قریب به ۱۵ تیم از دانشجویان داخل و خارج از دانشگاه میبد شرکت کردند که از این ۱۵ تیم پس از ارزیابی های به عمل آمده در فاز دوم تنها ۹ گروه به مرحله مقدماتی راه یافتند و بنابر نظر هیأت داوران و در نهایت براساس داوری های انجام شده و بررسی شکوائیه ها و لوایح تقدیمی طبق فرمهای ارزیابی و آیتم های علمی تنها ۴ تیم به مرحله نیمه نهایی و دفاع و فاز آخر اجرایی این مسابقه راه یافتند.
در بزرگترین رویداد حقوقی دانشگاه میبد و براساس امتیازات کسب شده و به قیدقرعه تیم های دیاکو، پویندگان عدالت، آرتا و دادپیشگان در مقام شاکی و متشاکی به طرح حضوری شکایت و دفاع از لوایح خود پرداختند که در مرحله اول و دوم این مسابقه تیم های آرتا و دادپیشگان در مقام وکلای شاکی در خصوص قتل عمد بودن موضوع پرونده اعلامی طرح شکایت نمودند و تیم های دیاکو و پویندگان عدالت به عنوان وکلای متشاکی به دفاع از سهوی بودن فعل مجرمانه موکل خود پرداختند که در نهایت با رای و نظر هیأت داوران، دو تیم پویندگان عدالت و دیاکو به مرحله فینال این دوره از مسابقات راه یافتند.
در مرحله نهایی تیم پویندگان عدالت در جایگاه وکیل شاکی و تیم دیاکو با سمت وکیل متشاکی مطالب خود را پیرامون نسبت موضوع پرونده با جرم محاربه ارائه نمودند و نهایتا با جمع بندی آیتم های علمی مندرج در فرم های ارزیابی و نیز جمع بندی مجموع امتیازات کسب شده در مراحل سه گانه تقدیم شکوائیه، ارسال لوایح و دفاع؛
به تربیت:
تیم دیاکو با حضور
فاطمه علی مندگاری، اسما سپیددم و نیلوفر سادات گلزاری از رشته فقه و حقوق به عنوان تیم  اول
و تیم پویندگان عدالت با حضور
فاطمه زارع بیدکی، میمنت افتخاری و ابوالفضل احمدی از رشته فقه و حقوق به عنوان تیم دوم
و در نهایت تیم آرتا با حضور
مسعود آزاد، سید مصطفی ابوالبقایی، حسین زارع بیدکی
از رشته حقوق دانشگاه به عنوان تیم سوم برگزیده و جوایز آن ها همراه با لوح تقدیر توسط دکتر یحیی میرحسینی معاون آموزشی وپژوهشی و دکتر سیدمصطفی میرمحمدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و هیأت داوران اهداء شد و همچنین  هدیه لایحه برتر این مسابقه نیز به تیم دیاکو تعلق گرفت.
و درپایان، از هیأت داوران و دبیر علمی این مسابقه به پاس قدردانی و تشکر به جهت ارتقا سطح علمی مسابقه  تقدیر و تشکر به عمل آمد.
لازم به ذکر است، طبق گزارش دبیر علمی این رویداد دکتر علی اکبر کریمی زارچی، نخستین مسابقه مورت کورت دانشگاه میبد به واسطه تدوین علمی و کارشناسی تمامی فرآیندهای داوری رویداد و همچنین طراحی علمی پنج فرم ارزیابی و نظر سنجی و نیز طراحی مرحله جدیدی با عنوان فینال موت کورت با طرح موضوع جدید، از سایر مسابقات موت کورتی که توسط دانشگاه های دیگر برگزار شده بود، متمایز شده است و این اقدامات در نوع و جایگاه خود، کم نظیر بود.
کد خبر: 18/893 نظرات: 0
شانزدهمین "ترنم خاطره" دانشگاه میبد برگزار شد (472 بازدید) تاریخ: 1402/03/03
شانزدهمین یادواره شهداء دانشگاه میبد(ترنم خاطره) دوشنبه شب اول خرداد1402 در دانشگاه میبد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، شانزدهمین یادواره شهدا دانشگاه میبد (ترنم خاطره) با حضور دانشجویان، اساتید، کارکنان دانشگاه و مردم انقلابی و ولایی شهرستان میبد دوشنبه شب اول خرداد1402 در مسجد امام حسین علیه السلام دانشگاه میبدبرگزار شد.
این مراسم با اجرای محسن فلاح، روایتگری داوود دهقان، مداحی محسن محمدی پناه و با حضور خانواده شهید مهرابی و خانم کوثر شریف نسب نویسنده کتاب " قلبی برایت می تپد" و اجرای نمایش دفاع مقدس همراه بود.
کد خبر: 18/892 نظرات: 0
ویژه برنامه بزرگداشت روز ایرانگردی و ایرانشناسی در دانشگاه میبد برگزار شد (339 بازدید) تاریخ: 1402/03/03
ویژه برنامه "ایران شناسی و توسعه پایدار" همراه با آئین رونمایی از کتاب "ایرانشناسی ایرانی" در سالن سید عبدالعظیم پویا دانشگاه میبد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد؛ به همت انجمن علمی ایرانشناسی و تاریخ دانشگاه میبد و به مناسبت روز ایرانگردی و ایرانشناسی، ویژه برنامه ای با عنوان " ایرانشناسی و توسعه ی پایدار" با سخنرانی دکتر کاوه فرهادی(استاد دانشگاه و پژوهشگر محیط زیست)، سید عبدالعظیم پویا(محقق و پژوهشگر)، دکتر سامان قاسمی(عضو هیأت علمی گروه ایرانشناسی دانشگاه میبد)، همراه با آئین رو نمایی از کتاب " ایرانشناسی ایرانی" که به کوشش دکتر بهزاد کریمی عضو هیأت علمی گروه ایرانشناسی دانشگاه میبد و با همکاری جمعی از اساتید ایرانشناسی به چاپ رسیده و تقدیر از پایان نامه های برتر کارشناسی ارشد ایرانشانسی، صبح روز دوشنبه اول خرداد 1402 با حضور دانشجویان، اساتید و علاقه مندان به ایرانشناسی در سالن آمفی تئاتر سید عبدالعظیم پویا دانشگاه میبد برگزار شد.
کد خبر: 18/891 نظرات: 1
به مناسبت هفته خوابگاه ها و با هدف ارتقای سلامت جسم و روان دانشجویان، اردوی یک روزه کوهنوردی و پیاده روی ویژه دانشجویان دختر برگزار شد (334 بازدید) تاریخ: 1402/03/03
به همت کانون همیاران سلامت روان و مرکز مشاوره دانشگاه و با همکاری اداره تربیت بدنی دانشگاه اردوی یک روزه کوهنوردی و پیاده روی ویژه دانشجویان دختر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، در این برنامه که به مناسبت هفته خوابگاه ها و با هدف ارتقای سلامت جسم و روان دانشجویان برگزار شد جمعی از دانشجویان دختر به همراه نایب رئیس فدراسیون کوهنوردی بانوان شهرستان، در برنامه کوهپیمایی شرکت کردند. پیاده روی، صرف صبحانه در طبیعت، پاسخگویی مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه به سوالات دانشجویان، و برگزاری کارگاه آموزشی با موضوعات مرتبط با بهداشت روان، آموزش های پیش از ازدواج و ... از دیگر برنامه های این اردوی یک روزه بود.
کد خبر: 18/890 نظرات: 0
برگزاری نمایشگاه تازه های مدارک کتابخانه (246 بازدید) تاریخ: 1402/03/02
نمایشگاه تازه‌های مدارک کتابخانه در محل کتابخانه مرکزی دایر می‌باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، نمایشگاه تازه‌های مدارک کتابخانه در محل کتابخانه مرکزی دایر می‌باشد. این نمایشگاه اختصاص به منابع خریداری شده از سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دارد که در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار گردید. در نمایشگاه بین المللی کتاب، کتابخانه مرکزی دانشگاه توانست تعداد 900 نسخه کتاب را با هزینه ای بالغ بر یکصد میلیون تومان خریداری نماید. این منابع توسط مدیران محترم گروه های آموزشی، اساتید ودانشجویان عزیز سفارش داده شده بودند.
لیست منایع خریداری شده در فایل پیوست قابل مشاهده است.
کد خبر: 18/889 نظرات: 0
مراسم بزرگداشت فردوسی در دانشگاه میبد برگزار شد (295 بازدید) تاریخ: 1402/02/31
مراسم بزرگداشت فردوسی با حضور پرشور علاقه مندان به زبان و ادب فارسی در سالن آمفی تئاتر استاد پویا دانشگاه میبد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد؛ به همت کانون شعر و ادب ارغوان و همکاری انجمن ایرانشناسی و تاریخ دانشگاه میبد مراسم بزرگداشت فردوسی با حضور پر شور علاقه مندان به زبان و ادب فارسی، اساتید، دانشجویان، کارکنان و مهمان ویژه مراسم، سید محمد مهدی مدرسی سریزدی بنیانگذار انجمن شاهنامه فردوسی یزد در سالن آمفی تئاتر دانشگاه میبد برگزار شد.
در این مراسم، دکتر قاسمی استادیار زبان و ادبیات فارسی و عضو هیات علمی گروه ایران شناسی دانشگاه میبد درباره  تاثیر شاهنامه خوانی بر رستگاری اجتماعی مطالبی را بیان کرد.
در ادامه، دکتر محمدرضا رحمت عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه میبد، به مباحثی در زمینه ی طرح حقوق شهروندی در شاهنامه و مصادیق آن در این اثر حماسی پرداخت.
نقالی هنرمند نوجوان سورن قاسمی از داستان رستم و سهراب، خواندن شعر و متن های ادبی دانشجویان و نقالی داستان رستم و تهمینه توسط خانم آقایی میبدی از دیگر برنامه های این مراسم بود.
کد خبر: 18/888 نظرات: 0
شانزدهمین یادواره شهدا دانشگاه میبد برگزار می شود (188 بازدید) تاریخ: 1402/02/30
شانزدهمین یادواره شهدا دانشگاه میبد (ترنم خاطره) دوشنبه شب اول خرداد 1402 در جوار تربت شهید گمنام دانشگاه میبد برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، شانزدهمین یادواره شهدا دانشگاه میبد(ترنم خاطره) با روایتگری داوود دهقان، اجرای محسن فلاح، مداحی محسن محمدی پناه و با حضور خانواده شهید مهرابی و کوثر شریف نسب نویسنده کتاب "قلبی برایت می تپد"، دوشنبه شب در جوار تربت شهید گمنام دانشگاه میبد برگزار می شود.
کد خبر: 18/887 نظرات: 0
انعقاد قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه میبد با شرکت پروژه‌های پیشرفته هوش مصنوعی نواندیشان پارس (198 بازدید) تاریخ: 1402/03/02
قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر محسن مظفری شمسی» عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه میبد با موضوع «طراحی سیستم هیدرولیک ربات حمل‌کننده اتوماتیک صنعتی» به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر محسن مظفری شمسی» عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه میبد با «شرکت پروژه‌های پیشرفته هوش مصنوعی نواندیشان پارس» در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ توسط مدیرعامل این شرکت و دکتر عبّاس نیک‌نژاد، رئیس دانشگاه میبد، با موضوع «طراحی سیستم هیدرولیک ربات حمل‌کننده اتوماتیک صنعتی» به امضا رسید.
اجرای این طرح پژوهشی توسط عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه میبد، طی مدّت ۳ ماه به اتمام خواهد رسید و طی انجام آن، سیستم هیدرولیک ربات حمل‌کننده اتوماتیک صنعتی، طراحی خواهد شد.
دکتر محسن مظفری شمسی، عضو هیأت علمی و استادیار رشته مهندسی مکانیک دانشگاه میبد است که تاکنون دو طرح پژوهشی مشترک با طرف قرارداد خارج از دانشگاه را با سازمان انرژی اتمی ایران و شرکت توزیع برق استان یزد اجرا نموده، کتاب «تجهیزات حرارتی و برودتی» را تألیف و کتاب «مقدمه‌ای بر نانوتکنولوژی» را ترجمه نموده است. دکتر مظفری، تاکنون مقالات متعدّدی را مجلات معتبر بین‌المللی و داخلی منتشر نموده و یکی از مقالات ایشان در سال ۲۰۲۲ میلادی، در نشریه‌ای بین‌المللی با ضریب تأثیر ۵/۱ منتشر شده است.
همچنین، دکتر محسن مظفری شمسی، مسئولیت‌های مدیر پروژه شرکت سازه‌های فولادی سوله آرا استیل یزد، مدیر عامل شرکت مهندسی سپهر در پروژه اصلاح سیستم‌های تأسیساتی کارخانجات الکترود گرافیتی یزد، طراح تأسیسات هتل پارک آبی رضوانشهر یزد با همراهی شرکت مهندسی سپهر در سال ۱۳۹۱، اجرای موتورخانه خوابگاه ۸۰۰ تختخوابی دانشگاه یزد با همراهی شرکت مهندسی سپهر در سال ۱۳۹۰، طراحی و اجرای موتورخانه ساختمان عدل دانشگاه یزد با همراهی شرکت مهندسی سپهر در سال ۱۳۸۹، طراحی و اجرای موتورخانه ساختمان وحدت دانشگاه یزد با همراهی شرکت مهندسی سپهر در سال ۱۳۸۹، اصلاح نقشه‌های تأسیسات، مدیر فنی و ناظر تأسیسات شرکت برج یاقوت یزد در کارگاه پروژه برج‌های دوقلو شرکت یاقوت یزد در سال ۱۳۸۹، مدیر فنی شرکت مهندسی مبنای یزد، مدیر عامل و ناظر شرکت مهندسی سپهر یزد در پروژه انتقال آب شیرین دانشگاه یزد در سال ۱۳۸۷، مهندس ناظر مقیم شرکت در کارگاه شرکت تأسیساتی روز ایساتیس در سال ۱۳۸۵، مهندس ناظر تأسیسات مقیم در آپارتمان‌های فرهنگیان یزد با همراهی شرکت مهندسی سرداب یزد در سال ۱۳۸۴ و رئیس گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه میبد را در کارنامه دارد.
اعضای هیأت علمی نخبه و پرتلاش گروه مهندسی مکانیک دانشگاه میبد، با انجام تحقیقات و فعالیت‌های پژوهشی گسترده، توانسته‌اند نقش مؤثری در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه ایفا نمایند.
کد خبر: 18/162 نظرات: 0
اعضای کنگره بین المللی علامه ملاعبدالله بهابادی یزدی با حضور در دانشگاه میبد با معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه و مدیران گروه های دانشکده الهیات دیدار و گفتگو کردند (203 بازدید) تاریخ: 1402/02/27
اعضای کنگره بین المللی علامه ملاعبدالله بهابادی یزدی با حضور در دانشگاه میبد و دیدار با معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه و مدیران گروه های آموزشی دانشکده الهیات در خصوص همکاری دو جانبه برگزاری کنگره بین المللی علامه ملاعبدالله بهابادی بحث و گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، اعضای کنگره بین المللی علامه ملاعبدالله بهابادی یزدی با حضور در دانشگاه میبد و دیدار با معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه و مدیران گروه های آموزشی دانشکده الهیات در خصوص همکاری دو جانبه برگزاری کنگره بین المللی علامه ملاعبدالله بهابادی بحث و گفت و گو کردند.
دکتر یحیی میرحسینی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه میبد در ابتدا ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص رشته های دانشکده الهیات، وضعیت و تعداد اساتید و دانشجویان و سطح علمی این دانشکده از اعلام آمادگی دانشگاه میبد جهت همکاری با دبیرخانه کنگره بین المللی علامه ملا عبدالله بهابادی خبر داد.
در ادامه آیت الله هروی به تبیین شخصیت علامه ملا عبدالله بهابادی یزدی، تألیفات ایشان  و نیز خدماتی که در زمان مدیریت عتبه مولی امیر المؤمنین در نجف اشرف داشتند، پرداخت. همچنین افزود: شناخته شدن عالمان شیعی خدمتی به تراث عظیم شیعه است و با توجه به این که ایشان هم از این منطقه بوده اند لذا توقع می رود بیشتر مورد توجه و عنایت قرار گیرند .
دکتر عبدی پور دبیر علمی کنگره نیز با اشاره به جمع آوری نسخه های خطی از کتابخانه های داخل و خارج کشور، رایزنی با دانشگاه ها و حوزه ها و سایر مراکز علمی و پژوهشی، به اهمیت موضوع شناخت شخصیت علمی و معرفتی ملا عبدالله تأکید کرد و گفت: ما در زمینه شناخت این شخصیت تا آن جا که در توان داشتیم با اکثر مراکز مهم علمی و پژوهشی مکاتبه کردیم و از آنان دعوت به  همکاری نمودیم و در این راه نیز به توفیقاتی نائل شدیم که همگی نشان از این بوده که حتی روح علامه نیز با ما بوده و به ما در هر جا که با بن بستی مواجه می شدیم یاری رسانده است.
دکتر عبدی پورگفت: تدوین منظومه فکری علامه ملا عبدالله بهابادی یزدی در دست اقدام است که شامل اندیشه سیاسی و فکری ایشان و همچنین بررسی نقش تمدنی علامه در شکل گیری تفکرات و اندیشه های عصر صفوی و تعامل ایشان با حاکمان عصر خویش می باشد. وی این کار را از مهم ترین کارهایی بر شمرد که دبیرخانه کنگره آن را به برخی از شخصیت های علمی و پژوهشی کشور واگذار نموده است .
در ادامه دکتر زارع زردینی رئیس دانشکده الهیات با معرفی مدیران گروه های دانشکده الهیات، آمادگی خود را برای همکاری در مواردی نظیر برگزاری نشست های تخصصی، نگارش پایان نامه های دانشجویی و ارائه مقالات تخصصی توسط اساتید دانشگاه اعلام کرد و اظهار داشت : با معرفی زیبایی که از شخصیت علامه ملا عبدالله بهابادی یزدی در ابتدای جلسه داشتیم، ایشان در بسیاری از علوم جامع الاطراف بوده اند و جایگاه علمی و معرفتی ایشان باید به درستی تبیین شود تا شناسایی کاملی از این عالمان به جامعه عرضه گردد . پس بجاست دانشکده الهیات دانشگاه میبد با توجه به داشتن ظرفیت ها و بستر مناسبی که ایجاد شده و همچنین حمایت از رساله ها و  پایان نامه های دانشجویی سطح دکتری و ارشد با دبیرخانه کنگره مشارکت و همکاری حداکثری داشته باشد .
سپس جلسه با پرسش و پاسخ ادامه یافت و در مورد موضوعات فراخوان و مقالات رسیده به دبیرخانه تبادل نظر صورت گرفت.
مقرر شد دبیرخانه کنگره طی مکاتبه ای با دانشگاه میبد موارد همکاری را قید نموده و زمان مناسب برای برگزاری یک نشست علمی مشترک تعیین گردد.
در پایان، دکتر میر حسینی به این نکته اشاره نمود که خوشبختانه دانشکده الهیات چندین نشست داخلی و خارجی نیز برگزار نموده و در این خصوص تجربه کافی را دارد . وجود اساتید برجسته و صاحب تجربه سبب شده که جذب دانشجویان از طریق آزمون سراسری صورت بگیرد و در این زمینه نیز دانشجویان این دانشگاه توانسته اند در سطح بالای کشوری مطرح شوند .
وی گفت: امیدواریم که بتوانیم سهمی در این کار خیر داشته باشیم و تمام تلاش خود را برای مشارکت و همکاری دو جانبه با کنگره بین المللی علامه ملا عبدالله بهابادی یزدی به کار خواهیم بست .
کد خبر: 18/886 نظرات: 0
در آستانه ی میلاد کریمه ی اهل بیت، اردوی دانشجویی قم و جمکران برگزار شد؛ (521 بازدید) تاریخ: 1402/02/24
اردوی زیارتی دانشجویی قم و جمکران ویژه دانشجویان دختر دانشگاه میبد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، در آستانه میلاد کریمه ی اهلبیت حضرت معصومه سلام الله علیها و به همت نهاد رهبری، معاونت فرهنگی و دانشجویی و کانون مهدویت و انتظار دانشگاه میبد، در تاریخ 19 و 20 اردیبهشت 1402 برای 45 نفر از دختران دانشجو، اردوی زیارتی قم و جمکران برگزار شد.
در این سفر علاوه بر برنامه های معنوی نظیر دعای توسل، نماز جماعت، تبیین نکات معرفتی، زیارت اماکن مقدسه، شامل امامزاده سید محمد اردکان ، امامزاده آقاعلی عباس کاشان، مسجد مقدس جمکران، قبور شهدای گمنام، گلزار شهدای قم و مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها،
برنامه هایی نظیر دیدار و گفت‌وگو با نماینده آیت الله اعرافی، بازدید از نمایشگاه جذابِ سفر به دنیای ناشناخته ها، گفت و شنود با رمان نویس محبوب جوانان‌؛ خانم نرگس شکوریان فرد، خرید از بازار کتاب و تهیه ی سوغات و قرعه کشی و جایزه و.... خاطره ی این سفر دانشجویی را ماندگار کرد.
کد خبر: 18/884 نظرات: 0
مستند موزه پست و تلگراف میبد در دانشگاه میبد رونمایی شد (360 بازدید) تاریخ: 1402/02/20
با حضور محسن عباسی کارگردان مجموعه مستند "موزه های یزد" مستند "پست و تلگراف میبد" در دانشگاه میبد رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به همت انجمن دانشجویی ایرانشناسی و تاریخ دانشگاه میبد، با حضور محسن عباسی سرچشمه(کارگردان) و حمیدرضا امیری(نویسنده مستند)، معاون سیمای یزد، مدیر کل اداره پست استان، استاد سید عبدالعظیم پویا(محقق و پژوهشگر) و جمعی از مدیران، اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه میبد، از مستند "موزه پست و تلگراف میبد" رونمایی و در سالن آمفی تئاتر استاد پویا دانشگاه میبد اکران شد.
شایان ذکر است مستند "موزه پست و تلگراف میبد" یکی از 13 قسمت مجموعه "موزه های یزد" می باشد که به نویسندگی حمیدرضا امیری و کارگردانی محسن عباسی سرچشمه تهیه و تولید شده است که 12 قسمت از این مجموعه در شبکه های مختلف پخش شده و مستند "موزه پست و تلگراف میبد" قرار است بزودی از شبکه های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شود.
کد خبر: 18/883 نظرات: 0
انعقاد قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه میبد با یک شرکت دانش‌بنیان (194 بازدید) تاریخ: 1402/02/20
قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر محسن سرداری زارچی» عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه میبد با موضوع «تعیین هویّت افراد دارای ماسک با استفاده از پردازش ویژگی‌های بصری صورت» به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر محسن سرداری زارچی» عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه میبد با «شرکت پروژه‌های پیشرفته هوش مصنوعی نواندیشان پارس» در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ توسط مدیرعامل این شرکت و دکتر عبّاس نیک‌نژاد، رئیس دانشگاه میبد، با موضوع «تعیین هویّت افراد دارای ماسک با استفاده از پردازش ویژگی‌های بصری صورت» به امضا رسید.
اجرای این طرح پژوهشی توسط عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه میبد، طی مدّت ۳ ماه به اتمام خواهد رسید و طی انجام آن، سامانه‌ای برای پردازش ویژگی‌های بصری صورت و استفاده از آن در تعیین هویّت افراد دارای ماسک، طراحی خواهد شد.
دکتر محسن سرداری زارچی، عضو هیأت علمی و دانشیار رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه میبد است که تاکنون، کتاب «پردازش تصویر در MATLAB» و کتاب «الگوریتم و برنامه‌نویسی به زبان C» را منتشر نموده، اختراعی با عنوان «سیستم تشخیص خواب آلودگی راننده» را به ثبت رسانده و در حال حاضر، دارای ۴۲ داکیومِنت در پایگاه استنادی گوگل‌اسکالر است و یکی از مقالات ایشان در سال ۲۰۱۹ میلادی، در نشریه‌ای بین‌المللی با ضریب تأثیر ۸/۳ و مقاله دیگری از ایشان در سال ۲۰۱۶ میلادی، در نشریه‌ای بین‌المللی با ضریب تأثیر ۸/۵ منتشر شده است.
همچنین، دکتر محسن سرداری زارچی که یک دوره فرصت مطالعاتی را در سال ۱۳۹۳ در گروه مالتی‌مدیا و پردازش تصویر دانشگاه اوترخت هلند گذرانده، رتبه نخست آزمون دکتری رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۹۵ را کسب نموده و مسئولیت‌های مجری پروژه تشخیص خواب‌آلودگی راننده با دوربین مادون قرمز به همراه گروه پردازش سیگنال و تصویر دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۸۸، مجری پروژه تشخیص عیوب جوش ورق گالوانیزه فولاد آلیاژی اصفهان در سال ۱۳۹۰، همکار پروژه خانه‌ سالمندان هوشمند اتحادیه اروپا (COMMIT) در دانشگاه اوترخت هلند در سال ۱۳۹۳، مجری طرح تشخیص نوع خودرو به سفارش نیروی انتظامی در سال ۱۳۹۴، مجری طرح تولید کپچا فارسی در سال ۱۳۹۴، مجری طرح شناسایی هوشمند اختلال‌های یادگیری کودکان در سال ۱۳۹۴، همکار رسانه اجتماعی کتاب اینترنتی (نیکابوک) در سال ۱۳۹۵ و همکار شبکه اجتماعی خاص منظوره (جیک و بوک) در سال ۱۳۹۵ را در کارنامه دارد.
اعضای هیأت علمی نخبه و پرتلاش گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه میبد، با انجام تحقیقات و فعالیت‌های پژوهشی گسترده، توانسته‌اند نقش مؤثری در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه ایفا نمایند.
کد خبر: 18/161 نظرات: 0
آئین نکوداشت مرحوم دکتر محمد حسین برومند در دانشگاه میبد برگزار شد (459 بازدید) تاریخ: 1402/02/19
با حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه میبد، آئین نکوداشت مرحوم دکتر محمدحسین برومند عضو سابق هیأت علمی دانشگاه میبد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، آئین نکوداشت مرحوم دکتر محمدحسین برومند عضو سابق هیأت علمی دانشگاه میبد، ظهر روز دوشنبه 18 اردیبهشت1402 با حضور اساتید، دانشجویان، کارکنان دانشگاه و علاقه مندان به این استاد به بصورت حضوری و آنلاین در سالن کنفرانس شهید جندقی دانشگاه میبد برگزار شد.
در این برنامه دکتر کمال صحرائی عضو هیأت علمی گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه میبد با تمرکز بر ویژگی های یک استاد نمونه به برخی از ویژگی های دکتر برومند نظیر: عشق به اهلبیت بویژه امام زمان (عج)، اخلاق، تواضع و وقت گذاشت برای دانشجو پرداخت و مروری هم به دیدگاه های قرآنی این استاد فقید داشت.
در ادامه برنامه دکتر علی حیدری مزرعه آخوند عضو هیأت علمی دانشگاه یزد، در رابطه با اندیشه های قرآنی، نوآوری تفسیری آن استاد بویژه بحث لفافه های قرآنی به ایراد سخنرانی پرداخت.
کد خبر: 18/882 نظرات: 3