سفیدخوانی آسمان میبد در روزهای واپسین سالنامه (301 بازدید) تاریخ: 1402/12/10
روز برفی دانشگاه میبد از دریچه دوربین
برف کلامی است که فقط بر زبان سکوت جاری می‌شود، سفیدخوانی آسمان است در فصل آخر سالنامه بی‌برگ.
گزارش تصویری از روز برفی دانشگاه میبد
کد خبر: 18/23 نظرات: 0
گزارش تصویری از تریبون آزاد با محوریت انتخابات1402 (183 بازدید) تاریخ: 1402/12/09
گزارش تصویری از تریبون آزاد روز چهارشنبه نهم اسفند 1402
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، ظهر روز چهارشنبه نهم اسفند 1402، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه میبد تریبون آزاد با محوریت انتخابات 1402 برگزار شد.
کد خبر: 18/1044 نظرات: 0
به افتخار رأی اولی ها برگزار شد؛ «جشن بزرگ دل آرام» در دانشگاه میبد (502 بازدید) تاریخ: 1402/12/09
در این برنامه به موضوعات هویت جوان، نقش جوان در آینده کشور، لزوم اصل مشارکت حداکثری و هویت سیاسی جوانان در قالب برگزاری جشن تکلیف سیاسی پرداخته شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به همت دفتر نهاد رهبری و همکاری معاونت فرهنگی، تشکل های دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه میبد، با هدف ایجاد نشاط و پویایی و افزایش مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو، عصر روز سه شنبه هشتم اسفند ۱۴۰۲، مراسم جشنی با عنوان «جشن بزرگ دل آرام» ویژه دانشجویان دانشگاه میبد در نمازخانه دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم که با حضور دانشجویان رأی اولی همراه بود، به موضوعات هویت جوان، نقش جوان در آینده کشور، لزوم اصل مشارکت حداکثری و هویت سیاسی جوانان در قالب برگزاری جشن تکلیف سیاسی پرداخته شد.
این برنامه شامل اجرای شاد و پرنشاط توسط مهدی قانع -مجری صدا و سیمای استان یزد-، سخنرانی درباره لزوم مشارکت حداکثری و انتخاب درست، توزیع محتواهای متنی و برگزاری مسابقه برای دانشجویان بود.
کد خبر: 18/1043 نظرات: 0
حضور سه نامزد انتخابات خبرگان رهبری استان یزد در دانشگاه میبد (206 بازدید) تاریخ: 1402/12/09
سه نامزد انتخابات خبرگان رهبری در طی سه دیدار با دانشجویان دانشگاه میبد به گفتگو نشستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه میبد، با هدف شناخت مجلس خبرگان رهبری و تاثیر آن در روند سیاسی و اجتماعی کشور، دیدار و گفتگویی با حضور ۳ نامزد ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری استان یزد برگزار شد.
اولین نشست، ظهر روز یک‌شنبه ۱ اسفند 1402 با حضور آیت الله حسینی نسب در سالن اجتماعات استاد سیدعبدالعظیم پویا، دومین نشست ظهر روز سه‌شنبه ۳ اسفند 1402 با حضور حجت الاسلام والمسلمین محصل همدانی در سالن کنفرانس شهید جندقی و سومین نشست ظهر روز چهارشنبه ۴ اسفند 1402 با حضور آیت الله وافی در مسجد امام حسین دانشگاه میبد برگزار شد.
در این نشست‌ها، در ابتدا نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری استان یزد، به معرفی خود پرداختند و درخصوص پیشینه علمی و زندگی خود توضیحاتی ارائه دادند و در ادامه، به سوالات دانشجویان در مورد مجلس خبرگان، جایگاه قانونی و اختیارات و تکالیف اعضای این مجلس پاسخ دادند.
کد خبر: 18/1042 نظرات: 0
در آستانه انتخابات برگزار شد؛ تریبون آزاد دانشجویی با محوریت شرکت در انتخابات (194 بازدید) تاریخ: 1402/12/09
با هدف افزایش آگاهی و تعامل سیاسی بین دانشجویان، تریبون آزاد دانشجویی با عنوان «شرکت در انتخابات؟» در دانشگاه میبد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه میبد و با هدف افزایش آگاهی و تعامل سیاسی بین دانشجویان، تریبون آزاد دانشجویی با موضوع «شرکت در انتخابات»، ظهر روز سه شنبه 8 اسفند 1402 با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی محمد میرجلیلی -استاد تمام گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه میبد- در سالن آمفی تئاتر استاد سیدعبدالعظیم پویا دانشگاه برگزار شد.
در این برنامه، دانشجویان پرسش ها، مطالبات، دغدغه ها و نظرات خود را بیان کردند و در پایان، سخنران برنامه به این سوالات پاسخ داد. فلسفه و دلیل شرکت در انتخابات، تاثیر شرکت در انتخابات در آینده کشور، علت عدم مشارکت برخی مردم در انتخابات و موضوعات دیگر در این باره، از جمله مباحث مورد بحث در این برنامه بود.
کد خبر: 18/1041 نظرات: 0
در دانشگاه میبد برگزار شد: گفتگوی انتخاباتی با حضور سه نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی (330 بازدید) تاریخ: 1402/12/08
سه نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه میبد و تفت در یک گفتگوی انتخاباتی به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد،  به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه میبد، گفتگوی انتخاباتی با حضور ۳ نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه میبد و تفت، ظهر روز دوشنبه 7 اسفند 1402 در سالن آمفی تئاتر استاد سید عبدالظیم پویا دانشگاه میبد برگزار شد.
دکتر نایب علی خلیلی، دکتر سیدناصر امامی و دکتر سیدجلیل میرمحمدی، سه نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه میبد و تفت، با حضور در این گفتگو،  ضمن ارائه نظرات خود درخصوص مسائل مختلف ازجمله، میزان دارایی‌ها، مشکلات اقتصادی، قانون افزایش سن بازنشستگی و ... به پرسش ها و مطالبات دانشجویان پاسخ دادند.
گفتنی است قبل از برگزاری جلسه گفتگو، با انتشار فراخوانی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی شهرستان، از تمامی نامزدها برای حضور در این برنامه دعوت به عمل آمد و تنها 3 نامزد یاد شده با حضور در این برنامه موافقت کردند.
کد خبر: 18/1040 نظرات: 0
به مناسبت اعیاد شعبانیه صورت گرفت: حضور رئیس دانشگاه میبد درخوابگاههای دانشجویی دختران (435 بازدید) تاریخ: 1402/12/07
دکترعباس نیک نژاد همزمان با شام میلاد امام زمان علیه السلام در خوابگاه های دانشجویی دختران حضور یافت و پای درد دل دانشجویان خوابگاهی نشست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به مناسبت اعیاد شعبانیه و همزمان با شام میلاد یگانه منجی عالم بشریت امام زمان علیه السلام، دکترعباس نیک نژاد -رئیس دانشگاه- به همراه دکتر حسین عابدینی –مدیر حوزه ریاست، روابط عمومی و بین الملل  دانشگاه-  با حضور در خوابگاه دانشجویان دختر، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و بویژه روز میلاد امام زمان علیه السلام، پای درد دل دانشجویان خوابگاهی نشست و در جریان دغدغه ها، مشکلات و پیشنهادات دانشجویان خوابگاهی قرار گرفت.
کد خبر: 18/1039 نظرات: 0
دومین میزگرد از سلسله میزگردهای دانشجویی با موضوع «انتخابات مجلس شورای اسلامی» برگزار شد (247 بازدید) تاریخ: 1402/12/07
با حضور دکتر حسن زارعی و دکتر نصرالله جعفری -اعضای هیئت علمی دانشگاه میبد- دومین میزگرد انتخاباتی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و با همکاری انجمن علمی حقوق دانشگاه میبد، دومین میزگرد از سلسله میزگردهای دانشجویی با موضوع «انتخابات مجلس شورای اسلامی» در سالن آمفی تئاتر استاد سید عبدالعظیم پویا دانشگاه میبد برگزار شد.
این نشست با عنوان «شرکت یا عدم شرکت در انتخابات» با حضور دکتر حسن زارعی (دکتری علوم سیاسی) و دکتر  نصرالله جعفری (دکتری حقوق خصوصی) از اعضای هیئت علمی دانشگاه میبد به¬عنوان کارشناس برگزار شد. در ابتدای برنامه، کارشناسان در رابطه با موضوع میزگرد گفت و گو و اظهار نظر کردند و بیان داشتند: «وضع موجود در کشور، مطلوبیت کامل ندارد، اما ما معتقدیم می توان با رأی دادن این وضعیت را ارتقا داد؛ این که رأی ندهیم و تلاشی برای بهبود نکنیم، چه چیزی تغییر خواهد کرد؟ افرادی که از دید شما اصلح و اثرگذارند را انتخاب کنید تا به شرایط پایدار و بهتری دست پیدا کنیم.»
دانشجویان حاضر در این جلسه، با طرح سؤال‌ها، نظرات و دیدگاه های خود، دلیل اصلی شرکت نکردن در انتخابات از سوی برخی مردم را وجود مشکلات اقتصادی، اجتماعی و... دانستند و در ادامه، کارشناسان میزگرد پاسخ‌های خود را در این باره بیان کردند.
کد خبر: 18/1038 نظرات: 0
اعضای هیئت رئیسه دانشگاه میبد، عموم مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردند (234 بازدید) تاریخ: 1402/12/06
انتخابات، بهترین ابزار برای تغییر صحیح روند مدیریت کلان کشور یا تداوم مسیر موفق آن است و برای رسیدن به ایرانی قدرتمند، لازم است که همه‌ی ما نسبت به آینده‌ی کشورمان حساس باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه میبد، عموم مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردند
بسمه تعالی
مردم شریف و نجیب ایران،
اعضای محترم هیئت علمی،
یاوران علمی، کارمندان گرامی و
دانشجویان عزیز دانشگاه‌های سراسر کشور
سلام؛

فصل دیگری از دوران شکوهمند انقلاب اسلامی در حال رقم خوردن است، زمان دیگری برای تاثیرگذاری ما در سرنوشت‌مان فرارسیده است و کشور عزیزمان ایران، بار دیگر منتظر حضور پرشور ما است.
انتخابات، بهترین ابزار برای تغییر صحیح روند مدیریت کلان کشور یا تداوم مسیر موفق آن است و برای رسیدن به ایرانی قدرتمند، لازم است که همه‌ی ما نسبت به آینده‌ی کشورمان حساس باشیم و بهترین‌ها را برای حضور فعالانه در مجلس شورای اسلامی (به‌عنوان قوه‌ی قانونگذاری کشور و ناظر بر اجرای صحیح قوانین) و مجلس خبرگان رهبری انتخاب کنیم.
رای تک‌تک ما در ترسیم آینده‌ی روشن برای ایران اسلامی‌مان بسیار موثر است. بیایید اشخاصی را انتخاب کنیم که در عین ساده‌زیستی و امانتداری، بصیر، فسادستیز، دور از دنیاطلبان، با برنامه و خستگی‌ناپذیر باشند؛ با برخورداری از همتی والا، اجرای عدالت و مبارزه با بی‌عدالتی را سرلوحه رفتار خود قرار دهند؛ در برابر دشمنان نظام، محکم و پرصلابت باشند، در جهت آرمان‌ها و پیشرفت کشور حرکت کرده و از منافع شخصی و حزبی دوری گزینند.
همه می‌آییم؛
همه با هم می‌آییم برای ایرانی با صلابت، قدرتمند و پیشرفته.

اعضای هیئت رییسه‌ی دانشگاه میبد:
عباس نیک نژاد (رئیس دانشگاه میبد)
عباس رضایی (مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه)
حسین عابدینی (مدیر حوزه ریاست)
حمید بابایی میبدی (معاون اداری و مالی)
یحیی میرحسینی (معاون آموزشی و پژوهشی)
سیدمصطفی میرمحمدی میبدی (معاون فرهنگی و دانشجویی)
مریم السادات نبوی میبدی (مشاور امور بانوان)
حبیب محیطی (مدیر حراست)
کد خبر: 18/1037 نظرات: 0
پیشرفت ۹۷درصدی پروژه احداث سردر اصلی دانشگاه میبد (330 بازدید) تاریخ: 1402/12/05
پروژه احداث سردر اصلی دانشگاه میبد که به صورت کاملا خیّری تأمین اعتبار شده، در آستانه تکمیل و بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، پروژه احداث سردر اصلی دانشگاه میبد با زیربنای ۲۵۰ مترمربع و با هزینه‌ای بالغ بر 45 میلیارد ریال، به صورت کاملاً خیّری توسط «بنیاد میبدی» تأمین اعتبار شده و در حال حاضر با پیشرفت ۹۷درصدی، در آستانه بهره برداری است و به زودی افتتاح خواهد شد.
کد خبر: 18/1036 نظرات: 0
بازدید رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه میبد (352 بازدید) تاریخ: 1402/12/04
دکتر روح الله رازینی، از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه میبد بازدید به عمل آورد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، دکتر روح الله رازینی -رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم- صبح روز جمعه چهارم اسفند 1402 با حضور در دانشگاه میبد از مراحل برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در این دانشگاه بازدید کرد و در جریان چگونگی و کیفیت برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه میبد قرار گرفت.
کد خبر: 18/1035 نظرات: 0
همزمان با سایر نقاط کشور؛ رقابت بیش از 660 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری به میزبانی دانشگاه میبد (333 بازدید) تاریخ: 1402/12/04
تعداد666 نفر داوطلب آزمون کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه میبد با یکدیگر رقابت کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، بیش از 660 داوطلب مرد و زن در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری (نیمه متمرکز) در دو بازه زمانی صبح و عصر روز جمعه چهارم اسفند 1402 همزمان با سایر نقاط کشور، در دانشگاه میبد با یکدیگر به رقابت پرداختند.
گفتنی است در این آزمون، تعداد 521 داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد و تعداد 145 داوطلب در مقطع دکتری حضور داشتند که ازاین تعداد، 363نفر را داوطلبان زن و 303 نفر از این داوطلبان را مردان تشکیل می دادند.
کد خبر: 18/1034 نظرات: 0
حضور رئیس دانشگاه میبد درخوابگاه دانشجویی و تأکید برحضور حداکثری در انتخابات (470 بازدید) تاریخ: 1402/12/04
دکتر عباس نیک نژاد با حضور در خوابگاه دانشجویی پسران دانشگاه میبد، دانشجویان را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، دکترعباس نیک نژاد رئیس دانشگاه به همراه دکتر حمید بابایی معاون اداری و مالی دانشگاه، شام میلاد حضرت علی اکبر علیه السلام با حضور در خوابگاه دانشجویان پسر دانشگاه، ضمن تبریک روز میلاد حضرت علی اکبر علیه السلام، روز جوان را به دانشجویان تبریک گفتند و ضمن استماع، دغدغه ها، مشکلات و پیشنهادات دانشجویان خوابگاهی، بر اهمیت حضور حداکثری همه آحاد جامعه، بویژه جوانان و دانشجویان در انتخابات پیشرو تأکید کرد.
دکتر نیک نژاد در این دیدار، با بیان اینکه طبق هماهنگی های به عمل آمده قرار شد برای تسهیل حضور دانشجویان خوابگاهی در انتخابات، یک صندوق سیّار اخذ رای شهرستان در دانشگاه میبد هم حضور داشته باشد، خواهان حضور حداکثری دانشجویان دانشگاه میبد، همانند دوره های گذشته در انتخابات آتی شد و دانشجویان را "به دقت در انتخاب نمایندگان اصلح" توصیه کرد.
کد خبر: 18/1033 نظرات: 0
نشست روابط‌عمومی‌های منطقه شش کشور در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد (116 بازدید) تاریخ: 1402/12/04
نشست شورای روابط‌عمومی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری منطقه شش کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار و مسئولیت دبیرخانه روابط عمومی منطقه به این دانشگاه واگذار شد.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه میبد و به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، نشست شورای روابط‌عمومی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری منطقه شش کشور روز چهارشنبه 2 اسفند 1402به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار و مسئولیت دبیرخانه روابط عمومی منطقه به این دانشگاه واگذار شد.
رضا آزاد، معاون امور روابط‌عمومی وزارت علوم با بیان اینکه فعال‌تر شدن منطقه شش از انتظارات ماست مطرح کرد: توجه به حوزه تولیدات چندرسانه‌ای در بخش آموزش عالی و دانشگاه‌ها ثمربخش است؛ انتشار هنرمندانه نیاز به سرمایه‌گذاری در حوزه روابط‌عمومی دارد.
دکتر آزاد با اشاره به نقش آموزشی دبیران منطقه در ارتقا سطح مهارتی کارشناسان روابط‌عمومی دانشگاه‌ها خاطرنشان ساخت، افزایش تعاملات میان دانشگاه و برگزاری رویدادهای مشترک به ارتقا فعالیت‌ها و افزایش کارآمدی روابط‌عمومی دانشگاه‌ها در سطوح مختلف کمک می‌کند.
دکتر رضا آزاد، معاون امور روابط‌عمومی وزارت علوم با تأکید بر اینکه بودجه فعالیت‌های روابط‌عمومی در بودجه تفصیلی دانشگاه‌ها باید لحاظ شود افزود: بر اساس دستور قائم‌مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه وزارت علوم عملکرد دانشگاه‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها لحاظ می‌شود. از این رو دانشگاه ها عنایت داشته باشند که در برگه مربوط به بودجه تفصیلی دانشگاه‌ها حتماً باید ردیف روابط‌عمومی مشخص و اعتبار آن پیش‌بینی شده باشد. 
دکتر میبدی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز با حضور در جمع مدیران روابط‌عمومی منطقه ضمن خیرمقدم و قدردانی از فضای هم‌اندیشی به وجود آمده در این نشست گفت: رسالت صیانت از انقلاب اسلامی در جهت تبین و معرفی دستاوردهای نظام و انقلاب برای دانشجویان از وظایف ارزشمند روابط‌عمومی است.
گفتنی است در پایان این نشست به‌اتفاق آرا مسئولیت دبیرخانه منطقه در دوره جدید به مدیریت روابط‌عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان سپرده شد و رستگارمهر، سرپرست روابط‌عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان به‌عنوان دبیر شورای روابط‌عمومی منطقه 6 آموزش عالی کشور منصوب شد. پیش‌ازاین محمد جباری، مدیر روابط‌عمومی دانشگاه هنر به مدت ۳ سال مسئولیت این دبیرخانه را برعهده داشت.
در این منطقه دانشگاه های صنعتی اصفهان، اصفهان، هنر اصفهان، شهرکرد، اردکان، میبد، یزد، خوانسار و شهرضا و شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان، پارک علم و فناوری یزد و پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری عضویت دارند.
کد خبر: 18/1032 نظرات: 0
رکوردزنی دانشگاه میبد در تسریع انجام فرآیندهای مصاحبه علمی و عمومی، صدور حکم و پرداخت حقوق متقاضیان جذب هیئت علمی (300 بازدید) تاریخ: 1402/12/01
تعیین تکلیف اکثر قریب به اتفاق متقاضیان فراخوان جذب هیأت علمی شهریورماه ۱۴۰۲ دانشگاه میبد طی ۴ماه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد
، دکتر مصطفی علیزاده -دبیر هیأت اجرایی جذب دانشگاه- از کسب بالاترین جایگاه در تسریع انجام فرآیندهای مصاحبه علمی و عمومی، صدور حکم و پرداخت حقوق متقاضی جذب هیئت علمی در فراخوان شهریورماه ۱۴۰۲ در کشور توسط دانشگاه میبد خبر داد.
دکتر علیزاده افزود: کارگروه‌های بررسی صلاحیت علمی و صلاحیت عمومی تمام متقاضیان شرکت‌کننده در فراخوان جذب شهریورماه ۱۴۰۲ دانشگاه میبد، در کمتر از ۴ ماه تشکیل گردید و متعاقب آن، بیش از ٪۸۵ این عزیزان با تشکیل منظم جلسات هیئت اجرایی جذب دانشگاه، طی ۴ ماه تعیین تکلیف شدند و رأی نهایی درخصوص آنها صادر شد. به عنوان مثال، در این فراخوان، در رشته مهندسی کامپیوتر، مراحل غربال‌گری اولیه، استعلامات ۳ گانه، مصاحبه علمی، مصاحبه عمومی و صدور رأی نهایی هیئت اجرایی جذب دانشگاه برای تمام متقاضیان شرکت‌کننده در این رشته، طی ۴ ماه انجام شد و از بین این عزیزان، سرکار خانم دکتر فاطمه زارع مهرجردی به عنوان عضو هیئت علمی جدید دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه انتخاب گردید و پس از دریافت مجوز استخدام، تأمین اعتبار و شماره مستخدم، حکم کارگزینی پیمانی ایشان، صادر و حقوق بهمن‌ماه ۱۴۰۲ ایشان واریز گردید.
به گفته دبیر جذب دانشگاه، نقش مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت عتف و مرکز جذب اعضای هیئت علمی این وزارت خانه نیز در حصول این موفقیت، پررنگ است که اقدامی شایسته از طرف دولت سیزدهم در راستای تکریم ارباب رجوع محسوب می شود.
کد خبر: 18/1031 نظرات: 0
کسب عنوان «عضو هیئت علمی برتر در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه در سال ۱۴۰۲» توسط عضو هیئت علمی دانشگاه میبد (237 بازدید) تاریخ: 1402/11/29
دکتر حسین صیادی، یکی از ۱۲۱ عضو هیئت علمی برتر کشور در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه در سال ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به استناد گزارش ابلاغی دکتر پیمان صالحی، معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مبنی بر اعلام اسامی «اعضای هیئت علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت در سال ۱۴۰۲»، دکتر حسین صیادی، عضو هیئت علمی و دانشیار گروه مدیریت صنعتی دانشگاه میبد به عنوان یکی از ۱۲۱ عضو هیئت علمی برتر کشور در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه در سال ۱۴۰۲، انتخاب و معرفی شد. براساس این گزارش، عملکرد تمام اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در سال ۱۴۰۲، براساس ۵ معیار:
• مشارکت در فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های ملی و منطقه‌ای
• اجرای قراردادهای تقاضامحور
• ارائه دستاوردهای کاربردی و مؤثر در رفع مشکلات کشور
• همکاری با نهادها و صنایع کشور برای بهبود بهره‌وری و کارآیی
• نقش‌آفرینی مؤثر در ایجاد و فعالیت شبکه‌های علمی و تشکل‌های تخصصی اثرگذار
ارزیابی و از بین این افراد، ۱۲۱ عضو هیئت علمی برتر کشور در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه، انتخاب و توسط معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معرفی شدند و سوابق و دستاوردهای مهم این اعضا در یک کتاب تشریح شده است. در این کتاب، عملکرد دکتر حسین صیادی، عضو هیئت علمی و دانشیار گروه مدیریت صنعتی دانشگاه میبد نیز به عنوان یکی از این ۱۲۱ عضو هیئت علمی برتر، ارائه شده است.
کد خبر: 18/185 نظرات: 0
نشست هم اندیشی «بایسته های افزایش مشارکت در انتخابات» در دانشگاه میبد برگزار شد (218 بازدید) تاریخ: 1402/12/01
نشست تخصصی «بایسته های افزایش مشارکت در انتخابات» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مسلم زمانیان -عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد- با حضور جمعی از اعضای هیئت علمی و کارمندان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به همت دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه میبد، نشست تخصصی «بایسته های افزایش مشارکت در انتخابات» با سخنرانی دکتر مسلم زمانیان -عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد- با حضور جمعی از اعضای هیئت علمی و کارمندان این دانشگاه در تاریخ 30 بهمن 1402 در سالن کنفرانس شهید جندقی دانشگاه میبد برگزار شد.
در ابتدای نشست، حجت الاسلام و المسلمین عباس رضایی -مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه میبد- بر جایگاه استاد در معرفت افزایی دانشجویان تأکید کرد و بر ایجاد انگیزه برای دانشجویان در جهت مشارکت فعال آنها در انتخابات مطالبی را بیان نمود. پس از آن حجت الاسلام و المسلمین زمانیان -عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد-گفت: بررسی ها نشان می دهد که خانواده و اساتید بیشترین میزان اثرگذاری در افزایش نرخ مشارکت  قشر جوان در انتخابات داشته است.
وی در ادامه گفت: درک صحیح از ظرفیت‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه وجود ندارد؛ برخی موارد مبتنی بر القائات بیرونی است:
عامل اول، احساس نامناسب نسبت به شرایط موجود است. در این باره بسیاری از مردم ایران، قضاوت های بی‌طرفانه‌ای نسبت به وضعیت خودشان ندارند.
عامل دوم، ترسیم گذشته آباد و باشکوه است که با واقعیت ها در تضاد است. همچنین ترسیم یک جهان آباد و باشکوه منهای ایران می‌تواند یکی دیگر از القائات منفی بیرونی باشد که موجبات یأس و ناامیدی را در بین جوانان فراهم کرده است.
عامل سوم، عدم توجه به شاخص های علمی در بررسی اوضاع ایران است. آمارهای بین‌المللی بر اساس محورهای اقتصادی و فرهنگی تأکید دارند که ایران در مقایسه با سایر کشورها، به ویژه کشورهای غربی، در بسیاری از شاخص‌ها در سطح بالاتری قرار دارد. ضمن آن که رنج‌های اقتصادی، مختص ایران نیست و در بسیاری از کشورهای اروپایی قابل مشاهده عینی است. بهره‌گیری از مقایسه گزینشی در برخی از شاخص‌های اقتصادی، موجب القای ناامیدی شده است.
عامل چهارم، عدم توجه به شرایط و موانع پیش روی جمهوری اسلامی است که موجب می‌شود تا حد زیادی فضای ذهنی مخاطب برای مشارکت در مسائل اجتماعی و سیاسی مخدوش گردد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد در ادامه تصریح کرد: کم چالش‌ترین مسیر برای دفاع از نظام و دعوت به مشارکت در فعالیت های اجتماعی، فرق گذاشتن بین سیاست‌های کلی و جزئی در مواجهه با تهدیدهای داخلی و بین‌المللی بوده است. برای معرفی انقلاب اسلامی ابتدا باید دشمن شناسی دقیقی داشت. در همین راستا بود که امام خمینی (ره) با هرگونه استعمار و تبعیت از غرب مخالف بود. جنگ تحمیلی ۸ ساله، جنگ های نیابتی در منطقه، تحریم های بی سابقه، سنگین ترین جنگ رسانه ای و حجم سرمایه گذاری آمریکا در منطقه، تلاش اساسی بر متوقف کردن جبهه حق، در رأس آن جمهوری اسلامی ایران است. شناخت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در نظام مقدس جمهوری اسلامی و آگاهی از موانع پیش رو می‌تواند به درک عمیق‌تر از مشکلات جامعه و درنهایت، به افزایش مشارکت در مسائل مختلف اجتماعی کمک کند.
کد خبر: 18/1030 نظرات: 0
کسب عنوان «فرصت مطالعاتی برگزیده در جامعه و صنعت» توسط دکتر علیرضا سبزواری، عضو هیئت علمی دانشگاه (310 بازدید) تاریخ: 1402/11/29
فرصت مطالعاتی دکتر علیرضا سبزواری در شرکت سازه‌ بتن پارس کرمانشاه، به عنوان یکی از فرصت‌های مطالعاتی برگزیده در جامعه و صنعت کشور انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به استناد گزارش ابلاغی دکتر پیمان صالحی، معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری، تحت عنوان «فرصت‌های مطالعاتی برگزیده در جامعه و صنعت»، فرصت مطالعاتی انجام شده توسط دکتر علیرضا سبزواری عضو هیئت علمی رشته مهندسی پلیمر دانشگاه، در شرکت سازه‌ بتن پارس کرمانشاه، با موضوع «پوشش‌های موقتی پلیمری»، به عنوان یکی از فرصت‌های مطالعاتی برگزیده در جامعه و صنعت کشور انتخاب شد.
طرح «فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و صنعت» با هدف ایجاد زمینه مناسب برای توسعه همکاری‌های مؤثر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور با صنعت و جامعه، از طریق آشنایی واقعی و دقیق اعضای هیئت علمی با شرایط و مسائل اجرایی حوزه تخصصی خود، اجرا می‌شود. براساس این طرح، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور می‌توانند بین ۳ماه تا یکسال، بصورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت، در شرکت‌ها یا سازمان‌هایی که مرتبط با حوزه تخصصی آنهاست، حضور یابند و ضمن آشنایی با مسائل و مشکلات این نهادها، برای رفع این مشکلات، راهکار علمی و تخصصی ارائه نمایند. حقوق و مزایای عضو هیئت علمی طی این دوره فرصت مطالعاتی، توسط دانشگاه محل استخدام عضو، پرداخت می‌شود. طی سال‌های اخیر، این طرح در بین اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور با استقبال خوبی مواجه شده است. دکتر علیرضا سبزواری، عضو هیئت علمی رشته مهندسی پلیمر و گروه آموزشی مهندسی پزشکی دانشگاه میبد نیز به عنوان یکی از اعضای هیئت علمی نخبه و جوان دانشگاه، با حضور و فعالیت در «شرکت سازه بتون پارس کرمانشاه» و با تمرکز بر موضوع تخصصی «پوشش‌های موقتی پلیمری»، دوره فرصت مطالعاتی خود در صنعت را گذراندند که به استناد گزارش اخیر منتشرشده توسط معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری، فرصت مطالعاتی انجام شده توسط ایشان، به عنوان یکی از فرصت‌های مطالعاتی برگزیده در جامعه و صنعت کشور، انتخاب و معرفی شد.
دکتر علیرضا سبزواری، عضو هیئت علمی و استادیار رشته مهندسی پلیمر دانشگاه میبد است که تاکنون چندین مقاله از ایشان در مجلات بین‌المللی معتبر ISI و JCR منتشر شده است. تحقیقات دکتر سبزواری در حوزه بایوپلیمرها، پلیمرهای طبیعی و تبدیل زیست توده‌ها به هیدروژل جذبی است. اعضای هیئت علمی نخبه و پرتلاش گروه مهندسی پزشکی دانشگاه میبد، با انجام تحقیقات و فعالیت‌های پژوهشی گسترده، توانسته‌اند نقش مؤثری در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه ایفا نمایند.
کد خبر: 18/184 نظرات: 0
هم‌زمان با سراسر کشور برگزار شد؛ آغاز عملیات احداث بیش از 143 واحد مسکونی نخبگان، اعضای هیئت علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متأهلی دانشگاه میبد (285 بازدید) تاریخ: 1402/11/28
هم‌زمان با سراسر کشور، عملیات اجرایی احداث بیش از 143 واحد مسکونی ویژه نخبگان، اعضای هیئت علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متأهلی در دانشگاه میبد به‌صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس محترم جمهور آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، هم‌زمان در سراسر کشور، صبح امروز (شنبه 28 بهمن) با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر راه و شهرسازی، عملیات اجرایی احداث ۵۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی، ویژه نخبگان، اعضای هیئت علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متأهلی دانشگاه‌های آزاد و دولتی کشور آغاز شد.
سهم دانشگاه میبد در این طرح، 143 واحد مسکونی است که با هدف مرتفع‌شدن دغدغه مسکن نخبگان، اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان متأهل دانشگاه میبد، کلنگ احداث آن با حضور فرماندار شهرستان میبد، مسئول دفتر امام جمعه شهرستان، رئیس بنیاد مسکن میبد و سایر مسئولان شهرستان، در زمینی به مساحت ۲.۵ هکتار بر زمین زده شد.
کد خبر: 18/1029 نظرات: 1
کرسی ترویجی با موضوع «دیپلماسی منابع آب در حوضه رود اردن با تأکید بر فلسطین اشغالی» برگزار شد (219 بازدید) تاریخ: 1402/11/28
شصت و سومین کرسی ترویجی اساتید با موضوع «دیپلماسی منابع آب در حوضه رود اردن با تأکید بر فلسطین اشغالی» در دانشگاه میبد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به همت گروه و انجمن علمی دانشجویی جغرافیا دانشگاه میبد، شصت و سومین کرسی ترویجی با موضوع «دیپلماسی منابع آب در حوضه رود اردن با تأکید بر فلسطین اشغالی» با ارائه دکتر محمدصادق طالبی –عضو هیئت علمی گروه جغرافیا- و دکتر محمدی¬فر و دکتر حسن زارعی به¬عنوان ناقدان این کرسی برگزار شد.
دکتر طالبی در این جلسه، ضمن بیان ویژگی¬ها، موقعیت و شاخصه¬های حوضه رود اردن، به اقدامات متجاوزانه رژیم اشغالگر قدس طی سال¬های متمادی و اشغال اراضی مختلف از لبنان، سوریه و اردن جهت به¬دست آوردن منابع آب بیشتر پرداخت.
در ادامه، دکتر محمدی¬فر-عضو هیئت علمی دانشگاه اردکان- به¬عنوان ناقد خارجی درخصوص لزوم تأمین امنیت و صلح و پیوند آن با منابع آب، دیدگاه¬های خود را بیان کرد و گفت: از ضروریات زندگی، صلح، آرامش و امنیت است که هر دولت مکلف به تأمین آن است. امروزه کمبود آب به¬عنوان یک چالش در سطوح مختلف ملی، منطقه¬ای و جهانی به¬چشم می‌خورد، بنابراین دولت¬ها باید در قالب گفتمان سیاسی تلاش کنند تا آب موردنیاز ملت خود را تأمین نمایند.

در پایان، دکتر حسن زارعی بعنوان ناقد داخلی، به بیان نقطه نظرات خود در خصوص محتوا و ماهیت مطالب ارائه شده در کرسی ترویجی پرداخت و گفت: اینکه در موردی اشاره شد امروزه ارزش آب از نفت بالاتر است ، نفت بعنوان یکی از منابع انرژی در بازه ای از زمان خیلی مورد توجه بوده ولی به مرور زمان با بهره گیری از منابع انرژی جایگزین ارزش قبلی خود را از دست داده است ولی آب همیشه ارزشمند بوده و چون جایگزینی ندارد روزبروز ارزشمندتر می‌شود.
کد خبر: 18/1028 نظرات: 0